Mentorzy startupów!

Współpracownia rozpoczynając swoje działanie w 2013 roku jako centrum coworkingowe w Białymstoku, następnie przekształcając się w instytucje otoczenia biznesu taką jak sieć wirtualnych biur i w pełni cyfrowe nowoczesne biuro rachunkowe – jest obecnie hubem innowacji i miejscem współpracy oraz kooperacji twórczych osób, a także firm z całej Polski.

We Współpracowni doświadczeni przedsiębiorcy, eksperci, inwestorzy pomagają we wzroście firmy dla osób które aktywnie szukają takiej pomocy. I to na każdym etapie rozwoju przedsiębiorstwa. Od pomysłu na biznes, przez startup i weryfikacje hipotez biznesowych, po skalowanie się i etap wzrostu. Na przygotowaniu do „wyjścia” lub sukcesji kończąc.

Odkryliśmy też jak efektywny w tym procesie jest mentoring. Rolą mentora w biznesie jest zaś bycie filtrem wiedzy, który przyspiesza proces uczenia się. W dobie informacji i wiedzy, jedynie szybsze jej przyswajanie, a także odróżnianie wartościowej wiedzy od bezużytecznej jest trwałą przewagą konkurencyjną nad innymi.

Dzięki mentoringowi biznesowemu oszczędza się czas, pieniądze i szybciej zdobywa klientów.

W wiele projektów z którymi pracujemy* i w których sukces wierzymy, angażujemy się też udziałowo. Czy to poprzez inwestycję kapitałową w ramach funduszu Chmura Startupów, czy też dedykując swój czas w ramach radach nadzorczych spółek. Pracując z indywidualnymi przedsiębiorcami, okazało się że bardzo dużą liczbę naszych klientów stanowią firmy doradztwa finansowego i kancelarie prawne, sieci aniołów biznesu i fundusze Venture Capital. Zarządzające kapitałami swoich klientów, a polecające nasze usługi firmom w jakie inwestują.

Żeby nawiązać osobistą, ciepłą relację z naszymi mentorami najlepiej jest wziąć udziału w jednym z wydarzeń na żywo jakie organizujemy przez cały rok. W Polsce i na Białorusi. Jeśli zaś nie masz na to czasu, najlepiej jest po prostu do nas zadzwonić.

Zapraszamy do kontaktu!

Paweł Makowiecki (fot. Agnieszka Sadowska)
Paweł Makowiecki (fot. Agnieszka Sadowska)Ojciec
Menadżer ds. Wiedzy, Budowniczy Społeczności, Konsultant Polityk Publicznych. Specjalizuje się w tematyce innowacji. Pomysłodawca i założyciel think-and-do-tanku Instytutu Odpowiedzialnego Biznesu. Inicjator otwarcia Współpracowni oraz powstania raportu Kreatywni w Białymstoku. Specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów i wydarzeń metodami otwartej przestrzeni, a także book sprintów, czyli spotkań, w których uczestnicy współtworzą w bardzo krótkim czasie teksty nadające się do publikacji. Uwielbia podróże po krajach rozwijających się. Jego ulubione to Sri Lanka, Indie, Kambodża oraz kraje byłego ZSRR.
Robert Cieloszczyk
Robert CieloszczykMaratończyk
Programista w międzynarodowej korporacji Chesapeake. Lubi poznawać nowe, inne, nietypowe. Maczał palce w różnych przedsięwzięciach, m. in. przy narodzinach Instytutu Odpowiedzialnego Biznesu, czy kampanii promującej Białowieski Park Narodowy w plebiscycie New 7 Wonders of Nature. Ojciec wspaniałej nastolatki, lubi żeglować, jeździć konno i na nartach. Ostatnio zasmakował w MTB. W życiu przyświeca mu powiedzenie Henrego Forda: Jeżeli myślisz, że coś możesz lub czegoś nie możesz, za każdym razem masz rację.
Piotr Matuszek
Piotr MatuszekArtysta malarz

Absolwent kierunku Architektura i Urbanistyka Politechniki Białostockiej. Laureat międzynarodowych konkursów architektonicznych (prace grupowe) Venice CityVision Competition oraz The Modular Building Design Challenge 2012. Od 2010 roku współtworzy studio Fabryka Barw zorientowane na projektowanie graficzne. Od niedawna związany także z inicjatywą Białostocka Przestrzeń Publiczna. Hobbystycznie oddaje się fotografii architektury i zbieraniu kapsli po piwach. Ulubione powiedzenie: Oj tam, oj tam.

Piotr Grabowski
Piotr GrabowskiSkoczek

Człowiek żyjący wyzwaniami. Kierownik marketingu SnowShow – marki dla młodych ludzi z zimową zajawką. Współtwórca największego polskiego festiwalu muzycznego w Alpach – SnowShow Music Fest. Student 5. roku warszawskiej SGH. Twórca studenckiego projektu Men’s Week. Pilot wycieczek i instruktor żeglarstwa. Miłośnik wypraw rowerowych i niskobudżetowych podróży. Jego motto życiowe to: Impossible is nothing.

* – Dla szacowania budżetów do angażowania mentorów (w tym udziałów w projekcie), najlepiej przyjąć stawki od 300zł netto/h.