Poznaj swoich nowych sprzymierzeńców

Najbardziej aktywni członkowie, zawiązali w kwietniu 2013 roku spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, której zadaniem jest reprezentować i odpowiadać na potrzeby całej społeczności.

Paweł Makowiecki (fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta)
Paweł Makowiecki (fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta)Ojciec
Menadżer ds. Wiedzy, Budowniczy Społeczności, Konsultant Polityk Publicznych. Specjalizuje się w tematyce innowacji. Pomysłodawca i założyciel think-and-do-tanku Instytutu Odpowiedzialnego Biznesu. Inicjator otwarcia Współpracowni oraz powstania raportu Kreatywni w Białymstoku. Specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów i wydarzeń metodami otwartej przestrzeni, a także book sprintów, czyli spotkań, w których uczestnicy współtworzą w bardzo krótkim czasie teksty nadające się do publikacji. Uwielbia podróże po krajach rozwijających się. Jego ulubione to Sri Lanka, Indie, Kambodża oraz kraje byłego ZSRR.
Robert Cieloszczyk
Robert CieloszczykMaratończyk
Programista w międzynarodowej korporacji Chesapeake. Lubi poznawać nowe, inne, nietypowe. Maczał palce w różnych przedsięwzięciach, m. in. przy narodzinach Instytutu Odpowiedzialnego Biznesu, czy kampanii promującej Białowieski Park Narodowy w plebiscycie New 7 Wonders of Nature. Ojciec wspaniałej nastolatki, lubi żeglować, jeździć konno i na nartach. Ostatnio zasmakował w MTB. W życiu przyświeca mu powiedzenie Henrego Forda: Jeżeli myślisz, że coś możesz lub czegoś nie możesz, za każdym razem masz rację.
Piotr Matuszek
Piotr MatuszekArtysta malarz

Absolwent kierunku Architektura i Urbanistyka Politechniki Białostockiej. Laureat międzynarodowych konkursów architektonicznych (prace grupowe) Venice CityVision Competition oraz The Modular Building Design Challenge 2012. Od 2010 roku współtworzy studio Fabryka Barw zorientowane na projektowanie graficzne. Od niedawna związany także z inicjatywą Białostocka Przestrzeń Publiczna. Hobbystycznie oddaje się fotografii architektury i zbieraniu kapsli po piwach. Ulubione powiedzenie: Oj tam, oj tam.

Piotr Grabowski
Piotr GrabowskiSkoczek

Człowiek żyjący wyzwaniami. Kierownik marketingu SnowShow – marki dla młodych ludzi z zimową zajawką. Współtwórca największego polskiego festiwalu muzycznego w Alpach – SnowShow Music Fest. Student 5. roku warszawskiej SGH. Twórca studenckiego projektu Men’s Week. Pilot wycieczek i instruktor żeglarstwa. Miłośnik wypraw rowerowych i niskobudżetowych podróży. Jego motto życiowe to: Impossible is nothing.

Marta Talarczyk
Marta TalarczykSzachistka
Na co dzień dba o to, aby korzystanie z wyszukiwarek było doświadczeniem pozytywnym. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, entuzjastka warsztatów typu MediaLab. Brała udział przy tworzeniu gry edukacyjnej dotyczącej bezpieczeństwa w sieci. Animatorka nieformalnych spotkań podróżników. Eksperymentuje z winiarstwem i biobudownictwem.
Katarzyna Siemieniako
Katarzyna SiemieniakoBadaczka
Ilustratorka i projektantka grafiki pod szyldem Balans Studio. Zainteresowana w poznawaniu i próbie zrozumienia skomplikowanego świata. Jest właściwie niewiele rzeczy, które by jej nie ciekawiły, więc choć zakochana w wolności, wolnych chwil nie ma zbyt wiele, planuje więc żyć 135 lat, żeby jak najwięcej ogarnąć, ponieważ teraz musi wciąż wybierać. Zajmuje się więc projektowaniem, rysowaniem, jazdą na rowerze, sadzeniem słoneczników w mieście, rekonstrukcją historyczną i ‚umieraniem’ w miejscach publicznych na całym świecie (projekt Kat umiera).