sieciowanie

/sieciowanie

EmpaTea i rozwój osobisty

,

Pod hasłem "Każdy ma swój sposób na rozwój osobisty" otworzyliśmy spotkania EmpaTea, czyli cykliczne spotkania warsztatowe osób, dla których rozwój osobisty jest ważny. Stworzyliśmy przestrzeń do dzielenia się wiedzą, umiejętnością, własnym doświadczeniem. Przestrzeń do zarażania ideą i sprawdzania jak nasza wiedza, umiejętności oddziałują na innych. Konfrontowaliśmy własne zainteresowania i poznawaliśmy nowych ludzi. Na poniedziałkowe spotkania przy herbacie przychodzili, studenci, psycholodzy, informatycy, prawnicy, uczniowie, urzędnicy i wiele innych osób, które łączyła chęć rozwoju osobistego. Więcej o spotkaniach na: https://www.facebook.com/EmpaTeaBialystok. Inicjatorem i organizatorem spotkań była Monika Kliber. Pod hasłem "Każdy ma swój sposób na rozwój osobisty" otworzyliśmy spotkania EmpaTea, czyli cykliczne spotkania warsztatowe osób, dla których rozwój osobisty jest ważny. Stworzyliśmy przestrzeń do dzielenia się wiedzą, umiejętnością, własnym doświadczeniem. Przestrzeń do zarażania ideą i sprawdzania jak nasza wiedza, umiejętności oddziałują na innych. Konfrontowaliśmy własne zainteresowania i poznawaliśmy nowych ludzi. Na poniedziałkowe spotkania przy herbacie przychodzili, studenci, psycholodzy, informatycy, prawnicy, uczniowie, urzędnicy i wiele innych osób, które łączyła chęć rozwoju osobistego. Więcej o spotkaniach na: https://www.facebook.com/EmpaTeaBialystok. Inicjatorem i organizatorem spotkań była Monika Kliber. Pod hasłem "Każdy ma swój sposób na rozwój osobisty" otworzyliśmy spotkania EmpaTea, czyli cykliczne spotkania warsztatowe osób, dla których rozwój osobisty jest ważny. Stworzyliśmy przestrzeń do dzielenia się wiedzą, umiejętnością, własnym doświadczeniem. Przestrzeń do zarażania ideą i sprawdzania jak nasza wiedza, umiejętności oddziałują na innych. Konfrontowaliśmy własne zainteresowania i poznawaliśmy nowych ludzi. Na poniedziałkowe spotkania przy herbacie przychodzili, studenci, psycholodzy, informatycy, prawnicy, uczniowie, urzędnicy i wiele innych osób, które łączyła chęć rozwoju osobistego. Więcej o spotkaniach na: https://www.facebook.com/EmpaTeaBialystok. Inicjatorem i organizatorem spotkań była Monika Kliber.

Crowdfunding i finansowanie społecznościowe dla projektów kulturalnych i IT

,

Może nie każdy może być światowej klasy artystą ale z pewnością każdy ma jakiś talent, może go odkrywać, rozwijać i próbować coś tworzyć. Często jednak nawet nie próbujemy, tłumacząc że nie mamy środków aby móc pokryć podstawowe koszty. W ramach OpenCoffee Białystok, 27 września 2011 zorganizowaliśmy spotkanie, podczas którego rozmawialiśmy o nowych modelach finansowania, zarówno projektów kulturalnych jak i internetowo-programistycznych. Naszym gościem był Michał Mach z CiviCRM, który opowiadał o modelu finansowania jaki udało się wypracować jego firmie, rozwijającej dla organizacji społecznych open-source'owa platformę do zarządzania kontaktami z fundatorami, wolontariuszami, pracownikami. W CiviCRM udało się wypracować bardzo ciekawy model, który polega na tym iż organizacje/społeczność skupiona wokół tego oprogramowania - decyduje o priorytetach rozwoju kolejnych modułów, przez wspólne zbieranie środków $ na jego ukończenie. Kiedy odpowiednia kwota pieniędzy się zbierze, dany moduł jest rozwijany. Efekty pracy/kod dostępne są zaś za darmo dla wszystkich. Dodatkowo poruszaliśmy przykłady, bardzo udanych kampanii crowdfundingowych za pomocą serwisu Kickstarter. Pomysłodawcą i osobą, która facilitowała całe spotkanie był Paweł Makowiecki. Więcej: a) wydarzenie na facebooku b) strona rejestracyjna na wydarzenie w serwisie evenea

OpenCoffee i wspólne projekty

,

OpenCoffee powstało w celu regularnych i otwartych spotkań osób przedsiębiorczych w całkowicie nieformalnych warunkach. Spotkania te sprzyjają wymianie zainteresowań, kontaktów oraz spostrzeżeń. Dzięki nim mamy też okazję poznać się bliżej. Daty i miejsce kolejnych spotkań Opencoffee możesz zobaczyć w naszym kalendarzu lub na profilu facebookowym OpenCoffee Białystok. Zapraszamy - wpadnij, pogadajmy! :) OpenCoffee powstało w celu regularnych i otwartych spotkań osób przedsiębiorczych w całkowicie nieformalnych warunkach. Spotkania te sprzyjają wymianie zainteresowań, kontaktów oraz spostrzeżeń. Dzięki nim mamy też okazję poznać się bliżej. Daty i miejsce kolejnych spotkań Opencoffee możesz zobaczyć w naszym kalendarzu lub na profilu facebookowym OpenCoffee Białystok. Zapraszamy - wpadnij, pogadajmy! :) OpenCoffee powstało w celu regularnych i otwartych spotkań osób przedsiębiorczych w całkowicie nieformalnych warunkach. Spotkania te sprzyjają wymianie zainteresowań, kontaktów oraz spostrzeżeń. Dzięki nim mamy też okazję poznać się bliżej. Daty i miejsce kolejnych spotkań Opencoffee możesz zobaczyć w naszym kalendarzu lub na profilu facebookowym OpenCoffee Białystok. Zapraszamy - wpadnij, pogadajmy! :)