19 stycznia 2012, odbyło się drugie spotkanie z serii zapoczątkowanych przez nas seminariów Kultura w Internecie. Internet w Kulturze. Wychodząc od banalnego stwierdzenia, że człowiek uczy się całe życie doszliśmy do wniosku, że warto uzupełnić o wymiar czasoprzestrzenny człowiek uczy się zawsze i wszędzie. Również w internecie, przepraszam, zwłaszcza w internecie! Podczas spotkania rozmawialiśmy o Internecie jako naturalnym i efektywnym środowisku do samokształcenia i kolektywnego działania.

Dyskutowaliśmy o tym: – jak napisać swój indywidualny plan edukacji – jak uczyć się online – jak budować swoją osobistą sieć nauczania (learning network) Całe spotkanie prowadzone było eksperymentalną metodą otwartej przestrzeni (OST) w której to uczestnicy tworzyli program i jego zawartość dopiero w trakcie trwania konferencji. Pomysłodawcą i facilitatorem wydarzenia, był Paweł Makowiecki. Sponsor: Netsquared.org portal będący częścią organizacji TechSoup Global z San Francisco.

Źródło inspiracji: Ebook: Przewodnik Edupanków o tym jak zdobyć dyplom metodą zrób-to-sam – ufundowany przez Fundację Melindy i Billa Gates’ów.