1 marca 2014 roku na mapie Białegostoku pojawił się nowy adres, który z pewnością przyda się niejednemu młodemu przedsiębiorcy. To Biuro – Warszawska 6, prowadzone przez Współpracownię.

Działalność Biura – Warszawska 6 (www.warszawska6.pl) opiera się na kompleksowej obsłudze biurowej firm, bez konieczności fizycznego przebywania przedsiębiorcy w siedzibie firmy. Operatorem tej usługi jest spółka Współpracownia.

Oferujemy kompleksową obsługę firm – od pomocy w założeniu działalności gospodarczej (spółek jednoosobowych, cywilnych i kapitałowych), poprzez gromadzenie i przechowywanie dokumentów, udostępnianie umów, po odbieranie i skanowanie korespondencji, na fizycznym udostępnianiu biura podczas kontroli skarbowej kończąc.

W przyszłości będzie też możliwość przekierowywania telefonów z numeru stacjonarnego, na telefon komórkowy właściciela firmy.

Po co mi wirtualne biuro skoro mogę zarejestrować działalność we własnym mieszkaniu? – takie i wiele podobnych pytań można usłyszeć od przedsiębiorców – mówi Robert Cieloszczyk. Rejestracja firmy we własnym mieszkaniu pozwala na uniknięcie  kosztów wynajmu biura lub magazynu.
Część opłat za mieszkanie może stać się kosztami uzyskania przychodu – z pozoru mamy tutaj same korzyści. Jednak należy pamiętać o tym, że zgłoszenie firmy do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) wymagany jest prawny tytuł pozwalający na prowadzenie firmy. Jeśli lokal jest jedynie wynajmowany należy uzyskać zgodę właściciela. Gdy właścicielem mieszkania jest sam przedsiębiorca niezbędne jest zgłoszenie takiego faktu do urzędu miasta bowiem lokal wykorzystany pod działalność firmy  opodatkowany będzie wyższym podatkiem od nieruchomości.
Dodatkowo, wiele osób nie życzy sobie aby ich prywatny adres był nagle publikowany w internecie przez wszystkie portale, które robią to bazując na publicznym dostępie do bazy REGON. Może to być bardzo niebezpieczne, i służyć do różnego rodzaju oszustów np. do zaciągnięcia kredytu bankowego na nasze dane, czego przykłady czego tak często obiegają media. 

Co ponadto można zyskać dzięki usługom Biura – Warszawska 6?

Dodatkowo jest też możliwe wynajęcia miejsca coworkingowego w biurze. Biuro – Warszawska 6 znajduje się na 3 pietrze w budynku, będący w ostatnim czasie epicentrum najróżniejszych działań kreatywnych i kulturalnych Białegostoku.

Po wykupieniu pakietu (cena coworkingu już od 59pln netto/miesiąc przy opłacie półrocznej, 79pln netto/miesiąc przy opłacie kwartalnej i 99pln netto/miesiąc przy opłacie miesięcznej). Każda osoba otrzymuje swój własny kluczuprawniający do dostępu o każdej porze dnia i nocy. Choć wspólnie staramy się raczej pracować w regularnych godzinach (pomiędzy 7:00 a 16:30), popołudnia i weekendy przeznaczając na luźne spotkania, uczenie się od siebie i na wzajem i projekty społeczne.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!