Osoby, które będą prezentować się na Noc Zajawki #2 w Białymstoku

Pierwsza Noc Zajawki pokazała, że pomysłów nie warto chować do szuflady, a w Białymstoku nie brakuje pozytywnie zakręconych osób, które nie boją się głośno mówić o swoich marzeniach. Mamy nadzieję, że druga edycja będzie jeszcze lepsza! Czas przyjmowania zgłoszeń dobiegł końca 30 października 2017.

Mieliśmy twardy orzech do zgryzienia, ale udało im się wybrać sześć naszym zdaniem –
najciekawszych pomysłów. Poniżej lista tych, którzy wystąpią na scenie Zmiany Klimatu już 13 listopada!

1. Muzyka Dobrem Serca

– Michał Pezowicz
– Projekt istnieje od końca 2013 roku i polega na organizowaniu koncertów, by wesprzeć lokalne stowarzyszenia i fundacje. W ciągu tych kilku lat udało się zorganizować m.in. dwa koncerty towarzyszące Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, dwa koncerty na rzecz Domu Dziecka nr 2 w Białymstoku czy koncert „Nakręć się dla Oli”. Po ponad półtorarocznej przerwie chcemy sformalizować projekt i założyć stowarzyszenie lub fundację, a tym samym rozszerzyć działalność o warsztaty muzyczne dla dzieci z hospicjum czy domów dziecka.

2. Szkolenia i imprezy strzeleckie moją pasją

– Piotr Kiercel
– Przedsięwzięcie powstało z połączenia dwóch pasji: strzelectwa i podróży górskich. Tę pierwszą realizuję poprzez organizację szkoleń i imprez strzeleckich. Moim celem jest rozwijanie pasji strzeleckiej, zarówno w formie weekendowego hobby, łącząc przyjemne z pożytecznym, jak i profesjonalnego treningu umiejętności. Uczę bezpiecznego posługiwania się bronią oraz podstaw obsługi, a w kolejnych etapach zapoznaję z zaawansowanymi technikami strzelectwa praktycznego.

3. Warsztatownia – zrobię Ci to!

– Maciej Grygorczuk
– Warsztatownia to miejsce dla wszystkich, którzy chcieliby coś stworzyć, ale nie za bardzo mają jak, gdzie i czym. Warsztatownia to otwarty warsztat z dostępem do narzędzi i maszyn, a co najważniejsze- to społeczność pasjonatów, którzy mają wiedzę i chcą się nią dzielić. Warsztatownia to nie tylko miejsce pracy, ale też miejsce spotkań, strefa kreatywna dla projektantów, rzemieślników i domowych złotych rączek.

4. Inteligentny Dom- #1 gniazdko

– Krzysztof Szeremeta
– Jestem w trakcie doboru elementów elektronicznych do schematu i przyszłego inteligentnego układu gniazdka elektrycznego. Wyróżniającymi funkcjami będą: pomiar poboru prądu osobno na wyjście, pomiar temperatury otoczenia, buzzer i dioda RGB do sygnalizacji pracy np. alarmowanie nadmiernego poboru prądu, zaniku prądu, stanu połączenia, możliwość wyłączenia lub zmiany intensywności świecenia np. w nocy, prowadzenie statystyk użycia prądu, co przekłada się na oszczędność użytkownika świadomego poboru prądu urządzeń w trybie „czuwania”, optymalizacja oszczędnościowa, odcięcie prądu w czasie nieużytkowania np. w momencie nieobecności domowników lub w nocy, co przekłada się na zmniejszenie jego zużycia przez „standby”, możliwość zarządzania zarówno online, jak i offline bez dostępu do
Internetu.

5. Odpowiedzialna inspiracja

 Maciej Aniserowicz
– W czasach opanowanych przez Internet obserwujemy dwa skorelowane ze sobą zjawiska. Po pierwsze: przepaść pomiędzy pokoleniami jest większa niż kiedykolwiek, a generacje nie są od siebie oddzielone dekadami, lecz kolejnymi aplikacjami. Po drugie: marnujemy energię na narzekanie i krytykowanie otaczającego nas świata, zamiast wziąć się do roboty i aktywnie zmienić… cokolwiek. Od ponad 10 lat staram
się zmieniać rzeczywistość wedle swoich zasad, własnego pojmowania przyzwoitości i świadomej moralności. Opowiem o tym dlaczego, po co i jak wpływać na otoczenie. O tym, żeby nie narzekać i nie krytykować, a działać. Bo wszyscy zasługujemy na lepsze jutro.

6. Democracy 3.0

– Maciej Kucharz
– Democracy 3.0 to narzędzie informatyczne XXI wieku, które daje społeczeństwu możliwość głośnego wypowiedzenia się na temat rzeczy, które mają dla nich znaczenie. Gładki, przejrzysty i skuteczny proces decyzyjny pomaga społeczeństwom rozwijać się szybko i poprawiać ich środowiska.

Zapraszamy więc na 13 listopada 2017 o godz. 19 do Zmiany Klimatu. Wcześniej do zarejestrowania się na stronie: https://www.meetup.com/wspolpracownia/events/243676193/ i w ten sposób otrzymania prawa do głosowania na najlepszą zajawkę. Ilość kart do głosowania ograniczona do max. 200.

Zwycięzca Nocy Zajawki dostaje 1000 zł w gotówce. Bez żadnych umów, programów, kontrolowania
wydatków.

Druga edycja Nocy Zajawki, odbywa się w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Woj. Podlaskim, gdzie jesteśmy partnerem aktualnej edycji.

Zapraszamy!

Organizatorzy: Wirtualne Biuro Warszawska 6, Współpracownia, DobreMiejsce.to
www.noc-zajawki.com